O balonach

O balonach

Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje balonów:

-balony lateksowe

balon_lateksowy

-balony foliowe

1

 

-balony Bubbles

balon bubbles

Długość unoszenia się balonu zależy przede wszystkim od materiału, z którego jest wykonany. Innymi czynnikami wpływającymi na czas latania są: wielkość balonów (im większe, tym dłużej się unoszą), warunki atmosferyczne (głównie temperatura i wilgotność powietrza).

Najkrótszym czasem latania charakteryzują się balony lateksowe, ze względu na porowatą strukturę materiału, z którego są wykonane. Średni czas unoszenia się takich balonów wynosi 8-12h (dla standardowego balonu 11″/ok.28cm). Istnieje jednak możliwość wydłużenia “życia” takiego balonu (2-6dni) poprzez zastosowanie płynu uszczelniającego Hi-float. Jest to opatentowany środek, całkowicie bezpieczny i nietoksyczny stworzony na bazie wody i cukru. Wszystkie balony lateksowe sprzedawane przez nas są zabezpieczane w/w żelem.

Znacznie dłużej utrzymują się w powietrzu balony foliowe. Są to powszechnie znane balony z jarmarków i festynów. Posiadają różne kształty z nadrukowanymi grafikami. W zależności od ich wielkości czas unoszenia się wynosi od 5 dni do 1-3 tygodni. Istnieje możliwość kilkukrotnego napełniania ich zarówno helem jak i powietrzem.

Najdłuższym czasem unoszenia charakteryzują się balony Bubbles. Jest to specjalny rodzaj balonu wykonanego z tworzywa, podobnego do grubej, przezroczystej folii o dużej elastyczności. Taki rodzaj balonu jest zdecydowanie bardziej wytrzymały zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia. Czas latania takiego balonu to minimum 3 tygodnie.